Освітні питання

Добавлено 04 серпня 2021
У Києві вакциновано понад 88 тисяч працівників навчальних закладів, що складає 57% педагогів У Києві вакциновано понад 88 тисяч працівників столичних навчальних закладів, що складає 57% педагогічної...
1
Добавлено 04 серпня 2021
Станом на сьогодні перспектив повернення до дистанційної освіти у вересні немає Станом на сьогодні перспектив повернення до дистанційної освіти у вересні 2021 року немає.Про це заявив міністр освіти...
7


Тема 2. Опора і рух.

Неділя, 22 вересня 2013 Автор 

Тема: Будова і функції опорно-рухової системи.

Мета: розглянути загальну будову та значення опорно-рухової системи у життєдіяльності людини, вивчити хімічну, мікроскопічну та анатомічну будову кісток, типи кісток, ознайомити учнів з гіподинамією; розвивати вміння порівнювати різні типи кісток за особливостями будови та формулювати значення фізичних вправ для організму людини; виховувати інтерес до предмету та прагнення до збереження здоров’я.

Обладнання: таблиця «Наслідки гіподинамії», схеми, підручник, лабораторний зошит.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку:

І Організаційний момент.

ІІ Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

  1. Бесіда з учнями.
  • -          Які типи м’язової тканини ви знаєте?
  • -          Які типи сполучної тканини ви знаєте?
  • -          Які з цих тканин виконують опорні функції, а які рухові? (Кісткова, хрящова; м’язова).
  1. Цікаво знати…
  • -          В тілі дитини є 300 кісток, в тілі дорослої людини їх 206. Це пов’язано з тим, що окремі кістки зростаються.
  • -          Кістяк дорослої людини важить близько 8 кг і складається з 206 кісток. Стегнова кістка у вертикальному положення витримує вагу у півтонни, велика гомілкова кістка – до 1,8 т, плечова – до 850 кг.

ІІІ Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми і мети уроку.

с. 21 в л/з автора М.А.Вихренко, 2010 р.

  1. Розповідь вчителя.
  • -          Опорно-рухова система складається з скелета і м’язів; її функції (схема в л/з на с. 32 автора М.А.Вихренко, 2002 р.).
  • -          Хімічна будова кістки: 50% води, 28% органічних і 22% неорганічних речовин. Міцні (бо мінеральні речовини), пружні та гнучкі (білки – осеїн).
  • -          Мікроскопічна будова кістки: клітини кістки (остеоцити) 1/3, міжклітинна речовина 2/3. Колові системи утворюють клітини, а в середині канал, де є судини.
  • -          Анатомічна будова кістки: трубчасті, губчасті, плоскі. Трубчаста (2 головки – губчаста речовина, тіло – щільна тканина, в середині порожнина – червоний…, жовтий кістковий мозок; головки вкриті хрящем (хондроцити), завдяки якому кістка росте в довжину. Плоска (лопатка, грудина), губчасті (зап’ясток, хребці). Зовні кістка вкрита окистям.
  1. Робота з ілюстраціями.

Рис.15, 16 на с. 28, 29. Підручник автора С.В.Страшко «Біологія людини 9 клас», 2009 р.

мал. 23 на с. 61. Підручник автора Н.М.Шабатура, 2002 р.

  1. Заповнення схем і таблиць за допомогою вчителя.

с. 12 (завдання 1, 2, 5) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р.

5. Розповідь вчителя.

  • - гіподинамія – обмеження рухової активності, спричинене (спосіб життя, професійна діяльність, постільний режим, невагомість).
  • - фізкультура і спорт, фізичні тренування.

ІV Узагальнення і систематизація знань учнів.

  1. Проблемне завдання.
  • -          Користуючись текстом параграфа 13 складіть «рекламу» і «антирекламу» гіподинамії.
  1. Заповнення лабораторного зошита.

с. 13 (завдання 6, 7, 8) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р.

  1. Аналіз схем, таблиць.

с. 98. Біологія в таблицях 6-9 класи автора Сало Т.О., 2006 р.

мал. 32 на с. 80. Підручник автора Н.М.Шабатура, 2002 р.

V Підсумок уроку.

  1. Оцінювання учнів.
  2. Бесіда з учнями.
  • -          У російській мові є такий вислів: «Я промерз до мезга костей». Про який мозок іде мова?

VІ Домашнє завдання.

  1. Повторити параграф 13 та с. 28, 29 підручника.
Тема 2. Опора і рух. 
Будова і функції опорно-рухової системи.
Кісткова та хрящова тканини. Л/р № 1. Мікроскопічна будова кісткової, хрящової та м’язової тканин.
Розвиток кісток. Сполучення кісток.
Будова скелета людини.
П/р № 1. Будова суглобів, допомога при ушкодженнях опорно-рухової системи.
Будова і функції скелетних м’язів. Види м’язів.
Механізм скорочення м’язів. Сила м’язів. Втома м’язів. Л/р № 2. Втома при статичному і динамічному навантаженні. Вплив ритму і навантаження на розвиток втоми.
Підсумковий урок по темах «Вступ», «Організм людини як біологічна система», «Опора і рух» (цифровий диктант).
Прочитано 3728 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Корисні поради

iak-ne-potonyti Як вибратися з потопаючого автомобіля? У цьому питанні існує багато тонкощів і нюансів, не враховуючи які в цій самій воді можна залишитися досить надовго... назавжди. ...
479

Освітні питання

Добавлено 04 серпня 2021
У Києві вакциновано понад 88 тисяч працівників навчальних закладів, що складає 57% педагогів У Києві вакциновано понад 88 тисяч працівників столичних навчальних закладів, що складає 57% педагогічної...
1
Добавлено 04 серпня 2021
Станом на сьогодні перспектив повернення до дистанційної освіти у вересні немає Станом на сьогодні перспектив повернення до дистанційної освіти у вересні 2021 року немає.Про це заявив міністр освіти...
7

Школа життя

Добавлено 15 вересня 2019
kydi-ide-ditins Ось і для нашого сина пролунав перший дзвоник! Наш маленький дорослий син — першокласник. Сказати, що це дуже хвилююче і зворушливо — не сказати нічого... ...
4690

У світі цікавого

Добавлено 19 січня 2014
gabdel-mahmyt-za-sho-cei-pismennik-pot Виходжу з під'їзду і ...замість очікуваного ожеледі - всюди калюжі. Вологий вітер холодить обличчя дрібними дождинками. «Напевно, всю ніч йшов злива! Ну і нехай, калюжі - це краще, ніж всюди лід, з-за якого ризикуєш впасти і весь час доводиться сповільнювати крок», - дивуюся і радію одночасно. ...
11740