Освітні питання

Добавлено 02 серпня 2021
Претенденти на посаду директора мають надати документ, що підтверджує володіння державною мовою Претенденти на посаду директора школи мають надавати документ, що підтверджує вільне володіння державною...
1
Добавлено 02 серпня 2021
Електронні версії підручників розміщені в бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти До книжкових баз обласних органів управління освітою доставлено 81% підручників від загального плану доставки.Про...
2


Тема 2. Історичний розвиток і різноманітність органічного світу.

Неділя, 12 квітня 2015 Автор 
Тема: Гіпотези виникнення життя на Землі.
 
Мета: ознайомити учнів з різними поглядами на походження життя на Землі, методами вивчення історії Землі, проаналізувати історію життя на Землі та її геохронологічну шкалу, вивчити проблеми походження життя на Землі й спроби їх розв’язання;розвивати критичне мислення, вміння наводити приклади абіогенної і біогенної гіпотез, вміння аналізувати теорію О.І.Опаріна, вміння на основі отриманих раніше знань аналізувати таблиці;виховувати доброзичливість, вміння поважати ідеї, відмінні від власних поглядів, виховувати повагу до історії живих організмів.
 
Обладнання:  портрети вчених, таблиці, ілюстрації, папка «Біохімічна гіпотеза О.І.Опаріна», підручник.
 
Тип уроку:засвоєння нових знань.
 
Хід уроку:
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація та мотивація навчальної діяльності.
      Бесіда з учнями.
- Що таке гіпотеза? (наукове передбачення).
- Хто такі прокаріоти? Еукаріоти?
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
1.      Оголошення теми і мети уроку.
2.      Розповідь вчителя.
- Гіпотези виникнення життя на Землі: самозародження (з неживих матеріалів) – в античні часи. У Середньовіччі набули релігійної догми. Н-д., з ґрунту в процесі гниття під впливом животворящого духу; Ян Батіста ван Гельмонт одержання мишей (глечик, брудна білизна і пшениця); Фома Аквінський шкідники зароджуються з волі диявола; Епоха Відродження: гомункулус – крихітна людинка з глини, ґрунту за допомогою магічних закликань та обрядів.
- Франческо Реді довів помилковість самозародження на прикладі мух на гниючому м’ясі. Луї Пастер колби з бульйоном.
- абіогенез (з неживої матерії): Демокріт, Платон, Ламарк, Лінней; мул, гной, вода, грунт.
   Етапи: 1синтез органічних мономерів і утворення «первинного бульйону»,
   2синез органічних полімерів (матриця – частки глини, а каталізатори – іони металів) → коацервати (О.І.Опарін),
   3утворення білків і НК → виникнення ліпідних мембран → протобіонти,
   4перші біологічні системи і організми (архебіонти – клітинна мембрана, цитоплазма, генетичний апарат), біосинтез білка, реплікація.
- біогенез (з живої матерії): основні положення (с. 262. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.)
        3. Робота з підручником.
Прочитавши с. 265 підручника автора С.В.Межжерін, 2011 р. розкажіть про концепцію космічного виникнення життя на Землі (гіпотеза панспермії). (Г.Е.Ріхтер, С.А.Арреніус, Вернадський; космос; спори бактерій, тип Членистоногі вид тихоходки.
        4. Розповідь вчителя.
            - методи вивчення історії Землі: радіоізотопний (напіврозпад урану, що перетвор. на свинець);
              осадові породи (карбонатні, кременисті, фосфатні, вугілля);
              біостратиграфія - відбитки чи знахідки скам’янілих організмів.
        5. Аналіз таблиць.
             - Таблиці 18, 19 на с. 268, 271. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.
             -  мал. 211, с. 273. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.
ІVУзагальнення і систематизація знань учнів.
1.    Аналіз ілюстрацій, портретів.
- мал. 195-210, с. 260-272. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.
            2. Аналіз додаткової літератури.
              - Папка «біохімічна гіпотеза».
              - с. 236, 237. Підручник автора М.Є.Кучеренко, 2006 р.
              - с. 77, 78. Загальна біологія 11 клас автора Л.М.Дубок, 2006 р.
              - с. 119, 120. Поняття, терміни, таблиці, схеми. Біологія 6-11 класи автора Н.І.Сухомлин, 2001 р.
              - с. 95, 96. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2011 р.
       3. Самостійна робота.
                - с. 100-103 (завдання 1, 5-7) в л/з автора Т.С.Котик, 2011 р.
            4. Розв'язання задач.
               с. 119, 123-127. Збірник задач і вправ із загальної біології автора С.О.Овчинніков, 2002 р.
V  Підсумок уроку.
1.      Оцінювання учнів.
2.      Аналіз опорних конспектів.
с. 102, 103 в л/з автора А.С.Вихренко, 2003 р.
VІ  Домашнє завдання.
1.      Повторити параграфи 44, 45 підручника.

Тема 2. Історичний розвиток і різноманітність органічного світу. Гіпотези виникнення життя на Землі.
Еволюція одноклітинних та багатоклітинних організмів.
Періодизація еволюційних явищ. Поява основних груп організмів на Землі та формування екосистем.
Система органічного світу як відображення його історичного розвитку. Екскурсія «Історія розвитку життя на Землі (природничий музей)»
Тестування по розділу «Історичний розвиток органічного світу».
Узагальнення курсу. Основні властивості живих систем. Можливості й перспективи застосування досягнень біології у забезпеченні існування людства.
Прочитано 2641 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Корисні поради

pliajnii-shik-makiaj-y-stil-balmain Сезон відпусток ще попереду, але що заважає додати розслабленості повсякденного образу вже зараз? Візажисти Balmain показали, як потрібно це робити: макіяж для показу S/S 2017 – ідеальний баланс між природністю і сексапільністю. Трохи гламуру, трохи недбалості – відмінне рішення для стильних модниць. Вся увага – очам: погляд повинен бути особливо...
543

Освітні питання

Добавлено 02 серпня 2021
Претенденти на посаду директора мають надати документ, що підтверджує володіння державною мовою Претенденти на посаду директора школи мають надавати документ, що підтверджує вільне володіння державною...
1
Добавлено 02 серпня 2021
Електронні версії підручників розміщені в бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти До книжкових баз обласних органів управління освітою доставлено 81% підручників від загального плану доставки.Про...
2

Школа життя

Добавлено 06 листопада 2014
komedia-lmyrahi-v-shtaniahr-2000-nm Спостерігали за пташками? Варто кмітливому воробышку виявити безпритульний шматочок черствого хліба, як тут же навколо збирається натовп друзів менш спритних, але настільки ж голодних. З кінематографом та ж біда: не встигнете ви поділитися з світом свіжою ідеєю, як її розтягнуть на цитати, а ваше...
16970

У світі цікавого

Добавлено 12 вересня 2013
sho--mraj Одним з найдивовижніших оптичних явищ є міраж. При цьому одні люди бачать міражі набагато частіше за інших. Вчені говорять, що існують міражі двох типів. Перший відноситься суто до оптичного явища, яке виникає внаслідок заломлення світлових променів, що проходять через шари повітря з різною...
18990