Мапа сайту            

Реклама

Освітні новини

на 14 квітня 2014, 21.37 від Ільницький О.І.
До вишів України переведено близько 300 студентів з Криму
Голова Комітету Лілія Гриневич взяла участь у робочій зустрічі із студентами, що перевелися до столичних вузів з те
на 14 квітня 2014, 05.34 від Ільницький О.І.
ЗНО-2014: УЦОЯО отримав фінансування
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук повідомив про отримання фінансування з Держав
* Чи їхати з чоловіком у відпустку, коли стосунки тріщать по швах * Щасливим бути просто * Пішов до іншої. Як повернути свого чоловіка * Як перестати гризти нігті * Типологія темпераменту (за Г.Айзенком) * Як позбавитися від почуття ревнощів * Особливості организації психодіагностичної роботи практичного психолога в системі освіти * Курс молодого батька * Організація робочої зони школяра * Психодіагностограма когнітивної та особистісної сфери дітей підліткового віку * Психологічний аналіз уроку * Графічний диктант (за Д. Б. Ельконіним) * Конфлікт батьків і учителя * Підводні камені вільних стосунків * Синдром жертви * Як отримати роботу своєї мрії * Сила думки і візуалізації * Інтернет-залежність у дітей * Пауза в стосунках - кінець або тільки початок? * Чоловік-зануда * Урок успіху * Що можна дізнатися про Вашу дитину з його малюнків і ігор * Сила думки і візуалізації. Продовження. * Урок щастя * Психологічні пастки і способи їх подолання * Як навчитися жити спокійно, відкинувши непотрібні хвилювання і страхи * Почуття сорому * Що міцніше: шлюб по коханню або за розрахунком * Що робити, якщо ваш чоловік ревнує без приводу * Як боротися з осінньою нудьгою * Як розвинути в собі власне Я * Як чоловікові поводитися в жіночому колективі * Як зацікавити чоловіка * Якщо коханий одружується на іншій? * Чи своїм життям ми живемо * Як пробачити кривдника * Дослідження самооцінки за методикою Дембо-Рубінштейн * Як відпустити дитину, що подорослішала, у вільне плавання * Урок комунікабельності * Діагностика психологічної готовності дітей 5 - 7 років до шкільного навчання * Методика дослідження мотивації навчання в першокласників. * Чи можна знайти щастя в повторному шлюбі * Немає образ - немає ангіни * Практичний психолог в школі: як уникнути помилок * Діагностика загального рівня комунікабельності * Новий погляд на тайм-менеджмент * Урок готовності до змін * Визначення типу темпераменту людини * Як зустріти справжню любов в новому році * Труднощі перехідного віку, уявні і реальні *
Субота, 02 листопада 2013 18:03

Тема 3. Багатоклітинні організми.

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голос)
Тема: Багатоклітинні організми без справжніх тканин.
 
Мета: розглянути особливості будови багатоклітинних еукаріотичних організмів, які не мають тканин або знаходяться на початковій стадії їх виникнення;розвивати вміння на основі раніше отриманих знань давати точні та логічні відповіді на запитання, вміння аналізувати ілюстративний матеріал; формувати та виховувати екологічне мислення шляхом бережливого ставлення до живої природи.
 
Обладнання:  таблиця, ілюстрації грибів, водоростей і тварин, підручник.
 
Тип уроку:засвоєння нових знань.
 
Хід уроку:
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів.
     Бесіда з учнями.
- с. 131, 132. Посібник для вчителя автора О.В.Талгіна, 2001 р.
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
1.      Оголошення теми і мети уроку.
2.      Розповідь вчителя з елементами бесіди.
·        У багатоклітинних грибів, водоростей, деяких тварин (губки) немає виражених тканин.
-         Яку будову мають гриби?
·        Багатоклітинні гриби: тіло утворене з гіфів (нитки, які утворені клітинами). Сукупність гіфів – грибниця чи міцелій. Субстрактний (ріст) і повітряний (плодове тіло) міцелії. Гетеротрофи.
-         Яку будову мають водорості?
·        Багатоклітинні водорості: тіло називається талом чи слань. Різні відділи водоростей відрізняються пігментами, хлоропластами, продуктами фотосинтезу…
-         Яку будову мають губки?
·        Багатоклітинні тварини: Тип губки. Мішкоподібне тіло. Внутріклітинне травлення. Розмноження: статево чи брункуванням.
3.      Аналіз таблиці.
с. 81, 82. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.
4.      Робота в зошиті (запис).
с. 82. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.
ІVУзагальнення і систематизація знань учнів.
1.      Аналіз ілюстрацій в підручнику.
- мал. 40,  с. 238, 239. Підручник автора П.Г.Балан, 2010 р.
V  Підсумок уроку.
1.      Оцінювання учнів.
2.      Бесіда з учнями.
         с. 82. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.
VІ  Домашнє завдання.
1.      Повторити  с. 238-240 підручника.

Тема 3. Багатоклітинні організми. Багатоклітинні організми без справжніх тканин.
Багатоклітинні організми зі справжніми тканинами.
Стовбурові клітини. Диференціація клітин. Принципи взаємодії клітин.
Утворення тканин у тварин. Будова і функції тканин тварин, їх здатність до регенерації. Гістотехнології. Застосування штучних тканин для лікування захворювань людини. Л/р № 7. Будова тканин тваринного організму.
Утворення, будова і функції тканин рослин, їх здатність до регенерації. Л/р № 8. Будова тканин рослинного організму.
Органи багатоклітинних організмів.
Регуляція функцій у багатоклітинних організмів.
Колонії багатоклітинних організмів. Підсумковий урок по темі «Багатоклітинні організми» (біологічний диктант).
Узагальнення. Принципи організації, функціонування і властивості молекулярного, клітинного, організменого рівнів організації життя.
Прочитано 913 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Детальніше в цій категорії: « Тема 2. Одноклітинні організми.
Комп'ютерні новини
на 10 лютого 2011, 18.42 від Вадим Дудченко
Сервіс мікроблогів Twitter оцінили в 10 мільярдів $
Популярний сервіс мікроблогів Twitter, за оцінками експертів, виріс в ціні до 10 млрд. доларів. В той же час його вірогідні пок
Психологічні новини
на 05 грудня 2010, 03.00 від Вадим Дудченко
Як відучити дитину гризти нігті? Гуманні методики
Ми старанно намагалися відучити маленького шибеника Сівбі восьми років від народження гризти власні нігті (а робить він

Вислови відомих людей про професію вчителя

Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для інших виборює життя.