Урок – вікторина: «Хто хоче стати відмінником»
Мета : За допомогою питань перевірити глибину знань учнів показати практичне використання здобутих знань, систематизувати вивчений матеріал; розвивати логічне мислення, розвивати інтерес до математики через гру; виховувати цілеспрямованість та впевненість в собі; здійснювати між предметний зв'язок, збагачувати загальний розвиток учнів.
Хід уроку
Доброго дня, шановні гості, дорогі діти!
Сьогодні на уроці пограємось в гру «Хто хоче стати відмінником», але для всіх комп’ютерів не вистачає, тому частина учнів буде працювати за комп’ютерами, а частина буде розв’язувати цікаві задачі в зошиті.
1. Перевірка домашнього завдання(в кінці уроку всі учні здають зошити);
- Скільки вікон в коридорі 2-го поверху нашої школи? ( 9 )
- Скільки східців з 1-го на 2-й поверх нашої школи? ( 22 )
- Скільки разів цифра 4 повторюються в номерах кабінетів четвертого поверху? ( 18 )
2. Актуалізація опорних знань учнів:
- Хто автор підручника з геометрії, за яким ви навчаєтесь? ( Бевз Г.П.)
- Яким приладом вимірюють кути? (Транспортиром)
- Кришка столу має 4 кути. Один кут відпиляли. Скільки кутів стало? ( 5 )
- Який кут називається прямий? (90°)
- Який трикутник називається прямокутний? (в якого один кут 90 ° )
- Як називаються сторони трикутника, які утворюють прямий кут? (катети)
- Як називаються сторона трикутника, яка лежить навпроти прямого кута? (гіпотенуза)
- Як називаються трикутника, в якого всі сторони рівні? (рівносторонній)
- Як називаються трикутника, в якого кути при основі рівні? (рівнобедрений)
- Сума кутів трикутника дорівнює (180°)
- Скільки діагоналей в трикутнику? (жодної)
- Скільки діагоналей в чотирикутнику? (дві)
3. Розв’язування цікавих задач:
№1 Порахуй квадрати:
|
|
|
|
|
|
|
|
Відповідь: 11.
№2 П’ять землекопів за 5 годин викопують 5 м. канави. Скільки землекопів викопають за 100 годин 100м канави?
Відповідь: 5 землекопів.
№3 Пильники розрізають колоду на метрові обрубки. Довжина колоди – 5 м. різка колоди впоперек займає кожен раз 1.5 хв. За скільки хвилин вони розпилять всю колоду?
Відповідь: 1.5*4=6 хв.
№4 Бабуся, сидячи на базарі, думала: « Якби до моїх яблук добавити половину, та ще десяток, то у мене була б ціла сотня». Скільки яблук у неї було?
Відповідь: 60 яблук.
№5 Двоє батьків і двоє синів з’їли за сніданком 3 яйця, причому кожен з них отримав по цілому яйцю. Як таке могло статись?
Відповідь: дід, його син та онук.
№6 З’єднуючи послідовно точки,зобразити те ,що є розгадкою загадки:
У зеленому жакеті,
Галасую в очереті.
Хоч і плавати мастак,
Я не риба і не рак.
(0;-2),(2;4),(-2;7),(6;7),(2;4),(4;-2),(2;-8),(8;-4),(14;-8),(-10;-8),(-4;-4),(2;-8),
(0;-2),(0;7),(2;9),(0;11), (2;9),(0;7),(4;7),(2;9),(4;11),(6;9),(4;7),(0;9),(4;9).
Відповідь: жаба.
№7 Скільки буде десятків , якщо три десятки помножити на два десятки?
Відповідь: 60 десятків.
№8 Як число 1888 поділити на дві частини , щоб у кожній частині було по 1000?
Відповідь: 1888.
№9 « Обчисли, знайди, додумайся, якщо зможеш» ЧАЙ : АЙ =5.
Відповідь:125:25=5.
4. Вступ: Ця гра виникла в США, а згодом її почали проводити в інших країнах. У Росії гра називалась « О, щасливчик !», в Україні – «Перший мільйон ». Аналогічну гру проводимо і ми. Кожен учасник має запитання, що відповідає шкалі оцінювання знань учнів від 4 до 12 балів. Кожен учасник має право на три підказки. В нашій грі беруть участь 7 учнів. Отже, розпочинаємо гру…
5. Розминка:
- Із слова «паралелограм» скласти якомога більше слів.
6. Підсумок уроку: Що ми сьогодні робили на уроці?