Тема: Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до обчислень виду 20+47. Розв’язування задач складанням виразу.
Мета: Вчити застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел до обчислень виду 20+47; розв’язувати задачі складанням виразу; творчо працювати над задачею; познайомити із сімома чудесами світу; розвивати пам’ять, увагу, творчість та швидкість мислення, пізнавальні інтереси; виховувати інтерес до минулого та бажання дізнатися багато цікавого про нього.
Обладнання: Кольорова наочність «Сім чудес світу», малюнки верблюда, крокодила, літака, таблиці для усного рахунку та опорні схеми до задач, шифроване полотно, малюнки геометричних фігур, піктограми, індивідуальні картки, підручник « Математика» 2 клас (М. В. Богданович).
Тип уроку: Урок – подорож, урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Стали, дітки, підтягнулись,
Один одному так щиро посміхнулись.
На урок старання не забули взяти,
Стали всі рівненько, починаємо працювати.
- Сьогодні у нас багато гостей. Давайте і їм пошлемо найщиріші побажання.
- Щоб дружно розпочати наш урок, бути добрими, торкніться один до одного долоньками і передайте своє тепло.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Слово вчителя.
- Сьогодні, діти, у нас урок – подорож. А помандруємо ми з вами у сонячний Єгипет, загадковий Вавилон та Стародавню Грецію, де на нас чекатиме багато таємниць минулого. Навіщо люди звертаються до минулого? Створюють експедиції, вирушають на археологічні розкопки? Із землі дістають рештки прадавніх цивілізацій, вивчають, досліджують. Є люди, які таким пошукам присвячують усе своє життя.
Можна сказати так: люди звертаються до минулого, щоб стати мудрішими. Адже саме розкопки явили нам будинки, які так на схожі на наші, зображення людей, які так не схожі на нас. І, нарешті, чи не тому ми так цікавимося минулим, що не усі його чудеса розгадані? Ми і зараз з вами живемо серед чудес. Лише ми вже звикли до них, і вони нас ніяк не дивують.
А сьогодні ми познайомимося з такими чудесами, які , я думаю, вас дуже і дуже здивують. На нас чекають Сім чудес світу, з якими ми з вами познайомимося, які кожен з вас відкриє для себе.
Тож не марнуючи часу – в подорож!
Розглянемо завдання, які ми повинні засвоїти на сьогоднішньому уроці.
( Завдання подані у вигляді піктограм )
(Будемо уважні, відповідатимемо, записуватимемо, працюватимемо з
підручником, енциклопедією)
НАВЧИТИСЯ: - розв’язувати приклади виду 40 + 12;
- задачі складанням виразу
А так, як відстань нам долати велику, то спочатку мандруватимемо на
літаку.