Реклама

 

Освітні питання

Добавлено 13 грудня 2018
Міністр освіти наголошує, що багато людей не зовсім розуміють інструменти реформи Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що багато людей, навіть глибоко залучених в освіту, втрачають орієнтири реформи...
6
Добавлено 13 грудня 2018
Лілія Гриневич повідомила, що МОН планує проводити систематичні моніторингові дослідження Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Міністерство освіти планує проводити систематичні моніторингові...
12



Тема 2. Мислення і свідомість.

Неділя, 06 жовтня 2013 Автор 
Тема: Мислення і кора великих півкуль головного мозку.
Мета: сформувати уявлення в учнів про мислення як один з найскладніших психофізіологічних процесів, розкрити роль великих півкуль головного мозку в процесах мислення, ознайомити з процесами мислення; розвивати розрізняти види мислення, вміння наводити приклади видів та процесів мислення; виховувати інтерес до психології.
Обладнання:  таблиця «Будова головного мозку», схеми, підручник, лабораторний зошит.
Тип уроку:засвоєння нових знань.
 
Хід уроку:
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності учнів.
      1. Пояснення висловів.
- с. 87 в л/з автора О.А.Андерсон, 2010 р.
      2. Проблемне запитання.
- Як ви вважаєте, що означає слово «порівняти»? Як ви будете розмірковувати, якщо вас попросять порівняти два предмети або явища?
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
1.      Оголошення теми і мети уроку.
2.      Розповідь вчителя.
-         Мислення – це процес узагальненого відбиття суттєвих властивостей предметів і явищ, їхніх зв’язків і відношень, сукупність різних типів розумової діяльності, що постійно змінюються і доповнюють одна одну.
-         Мислення людини ґрунтується на відчуттях, увазі, пам’яті, мові, бажаннях (мотиваціях)…
-         Результатом мислення є розсудлива діяльність. Розсудлива діяльність – це здатність установлювати причинно-наслідкові зв’язки, які існують між явищами й предметами навколишнього світу.
-         Продуктом мислення є свідомість, яку ми розглянемо пізніше.
3.      Аналіз схеми.
с. 88 в л/з автора О.А.Андерсон, 2010 р.
      4. Робота в зошиті (запис).
- с. 277-279. Посібник для вчителя автора О.В.Талгіна, 2010 р.
- с. 85, 86. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.
- с. 54. Підручник автора М.Н.Шабатура, 2001 р. (форми мислення).
5.      Робота з ілюстраціями за допомогою вчителя.
с. 89-91 в л/з автора О.А.Андерсон, 2010 р. (с. 30-32 в л/з автора О.А.Андерсон, 2003 р.).
      6. Аналіз схеми.
          мал. 38 на с. 54, 55 підручника автора Н.М.Шабатура, 2001 р.
ІVУзагальнення і систематизація знань учнів.
           1. Бесіда з учнями.
               - с. 105 (завдання 3) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р.
           2. Аналіз таблиці.
               с. 130. Біологія у таблицях 6-9 класи автора Т.О.Сало, 2006 р.
V  Підсумок уроку.
1.      Оцінювання учнів.
2.      Бесіда з учнями.
 с. 86. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.
VІ  Домашнє завдання.
1.      Повторити с. 256 підручника, конспект уроку.

Тема 2. Мислення і свідомість. 
Мислення і кора великих півкуль головного мозку.
Функціональна асиметрія мозку.
Функціональна асиметрія мозку (продовження).
Мова.
Індивідуальні особливості поведінки людини.
Індивідуальні особливості поведінки людини (продовження).
П/р № 9. Визначення типу темпераменту.
Характер людини.
Свідомість. П/р № 10. Виявлення професійних схильностей.
Підсумковий урок по темі «Мислення і свідомість» (біологічний диктант).
Повторення. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок з курсу «Біологія людини».
Powered by Web Agency
Прочитано 2819 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Медіа

Powered by Web Agency



Реклама

 

Освітні питання

Добавлено 13 грудня 2018
Міністр освіти наголошує, що багато людей не зовсім розуміють інструменти реформи Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що багато людей, навіть глибоко залучених в освіту, втрачають орієнтири реформи...
6
Добавлено 13 грудня 2018
Лілія Гриневич повідомила, що МОН планує проводити систематичні моніторингові дослідження Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Міністерство освіти планує проводити систематичні моніторингові...
12


Корисні поради

iak-perevriti-avto-pri-kypvl-na-avar Як перевірити авто при купівлі на аварії, чи була машина в дтп? Корисні поради автолюбителям.Покупка уживаного автомобіля – куди більш раціональне вкладення грошей у порівнянні з покупкою нової машини. Залишаючи ворота автосалону, новенький авто відразу ж дешевшає мінімум на 10%. При цьому, чим дорожче автомобіль, тим швидше він втрачає в...
639

Школа життя

Добавлено 23 листопада 2015
iak-lpdnmalisiar-persh-kooperatori-r Завдяки комсомолу я в бізнес потрапив. Пам'ятаєш, в кінці 80-х, саме при райкомах або міськкомах велика частина кооперативів і створювалася. Хлопці були молоді, відчайдушні. Парма – не тайга, так – мелколесье. Хто-то на біду, щастя моє, і згадав, що у мене бабуся в Євпаторії. «Оповідач». Весна 2011...
2610

У світі цікавого

Добавлено 27 листопада 2013
mej-vdkrivati-chi-ohoroniati Все живе і неживе має свої межі. У людини в фізичному сенсі є обмеження себе від інших у вигляді тіла. Фізичні межі вказують нам на наші володіння - наш фізичний простір. Але ми також маємо і «психологічні» кордони, що робить нас індивідуальними, неповторними, відмінними від інших. ...
4980