Освітні питання

Добавлено 24 вересня 2020
Міносвіти забезпечить підручниками учнів, які навчатимуться українською Перехід шкіл з навчанням російською мовою на навчання українською мовою відбувається поетапно, відповідно до змін...
6
Добавлено 24 вересня 2020
За словами Дениса Шмигаля, КМУ готовий допомагати молоді та бізнесу бути взаємокорисними Уряд готовий допомагати молоді та бізнесу бути взаємокорисними, оскільки якісна підготовка молоді до майбутньої...
3


Тема 11. Нервова регуляція функцій організму людини.

Неділя, 06 жовтня 2013 Автор 
Тема: Будова нервової системи. Центральна і периферична нервова система людина.
Мета: дати уявлення про процеси нервової регуляції функцій в організмі людини, ознайомити учнів з основними термінами і поняттями нервової регуляції функцій, вивчити будову та функції нервової системи; розвивати вміння порівнювати нервову та гуморальну регуляцію функцій; виховувати прагнення зберігати нерви та власну нервову систему.
Обладнання:  схеми, таблиця «Нервова система людини», підручник, лабораторний зошит.
Тип уроку:засвоєння нових знань.
 
Хід уроку:
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація опорних знань учнів.
Бесіда з учнями.
- Чому організм людини вважається біологічною системою?
- Які системи органів регулюють процеси в організмі людини?
- Які клітини входять до складу нервової тканини?
- У чому полягають особливості тканини, яка утворює нервову систему?
- Які властивості повинні мати нервові клітини?
- Порівняйте нервову і ендокринну регуляцію функцій організму людини. (с. 93. Біологія в таблицях 6-9 класи, автора Т.О.Сало, 2006 р.)
- Назвіть типи нервових систем тв. (с. 29. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2009 р.)
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
1.      Вислів. (с. 33 в л/з автора О.А.Андерсон, 2010 р.).
2.      Цікаві факти. Закупорка, або розрив кровоносних судин будь-якої ділянки мозку призводить до відмирання нервових клітин. Нервові клітини не відновлюються. Частково їхні функції беруть на себе здорові клітини.
3.      Проблемне запитання.
-         На обличчя людини, що спить, сів комар, не прокидаючись вона відігнала його. Чому і як відбулася така реакція?
ІVВивчення нового матеріалу.
1.      Оголошення теми і мети уроку.
2.      Розповідь вчителя за допомогою таблиці.
-         функції нервової системи: об’єднання клітин тіла в систему; регуляція діяльності органів і систем; зв’язок організму з навколишнім середовищем.
-         нейрон – високоспеціалізована клітина, не поділяється, не регенерується (гине). Функції – одержання, аналіз, зберігання, передача інформації. Нейроглія – клітини-супутники, або допоміжні (трофічна функція, опора нейронам).
-         кількість нейронів: 10-15 млрд, з них 99, 9% в головному мозку.
-         сіра речовина – тіла нейронів, біла – відростки, нейроглія.
-         види нейронів: чутливі (інформація до центру), рухові (…до органа), вставні.
-         типи відростків: дендрити (короткі, їх багато), аксон (довгий, один).
-         нерви утворені нервовими відростками. Види: чутливі (дендрити, аферентні), рухові (аксони, еферентні), секреторні.
3.      Аналіз схеми.
 с. 31. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2009 р.
4.      Робота з підручником.
      Прочитавши  с. 170, 171  підручника автора С.В.Страшко, 2009 р. поясніть, як відбуваються
      процеси збудження і гальмування? (збудливість; гальмування; нервовий імпульс – короткочасна
      зміна електричного заряду мембрани нервової клітини; азбука Морзе; синапс – контакти між
      клітинами, медіатори).
     5. Аналіз ілюстрацій, схем, графіків.
        мал. 141-145 на с. 168-171 підручника автора С.В.Страшко, 2009 р.
        мал. 11-14, 18 на с. 30-33, 41 підручника автора Н.М.Шабатура, 1997 р.
        с. 38. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2001 р.
VУзагальнення і систематизація знань учнів.
           1. Аналіз схем вчителем.
                с. 34 в л/з автора О.А.Андерсон, 2010 р.
           2. Заповнення таблиць і схем за допомогою підручника.
               с. 70, 71 (завдання 1-8) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р.
VІ  Підсумок уроку.
1.      Оцінювання учнів.
2.      Бесіда з учнями.
с. 36. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2001 р.
VІІ  Домашнє завдання.
1.      Повторити параграфи 57, 58 підручника.
Тема 11. Нервова регуляція функцій організму людини. 
Будова нервової системи. Центральна і периферична нервова система людини.
Регуляція рухової активності. Спинний мозок.
Стовбур мозку. Мозочок.
Підкоркові ядра. Довільні рухи і кора головного мозку. Регуляція роботи внутрішніх органів.
Головний мозок. Л/р № 6. Будова головного мозку людини (вивчення за муляжами, моделями і пластинчастими препаратами).
Вегетативна (автономна) нервова система. Симпатична та парасимпатична нервові системи, їх функції.
Взаємодія регуляторних систем організму.
Контрольна робота по варіантах з теми «Нервова регуляція функцій організму людини».
Прочитано 8474 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Корисні поради

iak-shovkove-osnn-trendov-zasobi-po- Літо – це не тільки позитивні, яскраві емоції, довгоочікуваний відпустку на море і веселі нічні вечірки під відкритим небом. Це ще й... справжнє випробування для вашої шкіри! Жаркі сонячні промені, за період літніх місяців зробили шкіру сухою і тьмяною Літо – це не тільки позитивні, яскраві емоції, довгоочікуваний відпустку...
485

Освітні питання

Добавлено 24 вересня 2020
Міносвіти забезпечить підручниками учнів, які навчатимуться українською Перехід шкіл з навчанням російською мовою на навчання українською мовою відбувається поетапно, відповідно до змін...
6
Добавлено 24 вересня 2020
За словами Дениса Шмигаля, КМУ готовий допомагати молоді та бізнесу бути взаємокорисними Уряд готовий допомагати молоді та бізнесу бути взаємокорисними, оскільки якісна підготовка молоді до майбутньої...
3

Школа життя

Добавлено 18 грудня 2014
iak-rozpovsti-pro-svo-pochyttia--chi- Чи знайомі ви з незаперечним законом нашого життя: будь-яка людина має право відчувати будь-які почуття по відношенню до будь-якій людині чи явища навколишнього світу. Людина не є повноправним господарем своїх почуттів. Ми не можемо швидко, «на замовлення», полюбити чи розлюбити, дуже сильно зрадіти...
7200

У світі цікавого

Добавлено 10 травня 2014
iak-zastosovyvati-kyriachii-posld-v-iak Давним-давно я взяв за правило не застосовувати на своїй дачі ніяких хімічних засобів, у тому числі і мінеральних добрив. В останні років п'ять я повністю перейшов на застосування в якості добрив тільки перегною з компосту, деревної золи і курячого посліду в різних видах. ...
9990