Освітні питання

Добавлено 14 травня 2021
Загрозливою є тенденція щодо зниження фізичної активності серед дітей і підлітків Школярі, які навчаються у 5–9 класах, проводять у сидячому положенні 10 годин на добу.Про це сказав заступник...
2
Добавлено 14 травня 2021
Допуск до пунктів проведення пробного оцінювання триватиме з 10:15 до 10:50 У суботу, 15 травня, у Києві та в Миколаївській області відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання.Процедура тестування...
1


Тема 5. Дихання

Понеділок, 30 вересня 2013 Автор 
Тема: Значення дихання. Будова і функції органів дихання.
 
Мета: ознайомити учнів із значенням дихання як процесу, необхідного для життя, ознайомити з функціями дихальної системи, вивчити будову та функції органів дихання людини, звернути увагу на їх взаємозв’язок;розвивати вміння аналізувати схеми, заповнювати таблиці за допомогою підручника, давати точні і логічні відповіді на запитання;виховувати бережливе ставлення до здоров’я та розуміння дотримання гігієни.
 
Обладнання:  таблиці дихальних систем різних хребетних, моделі гортані та легень, схеми, підручник, лабораторний зошит.
 
Тип уроку:засвоєння нових знань.
 
Хід уроку:
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація та мотивація навчальної діяльності.
1.      Бесіда з учнями (поясніть висловлення):
         - Як багато в житті і стані людини пов’язано з диханням – і склад крові, і рух, і відчуття, і розум!
           Дихання – початок спілкування, мовлення і мелодії.  (І.Д.Звєрев).
         - Без їжі людина може прожити кілька тижнів (40 діб), без води – кілька днів (5), але без повітря
 вона може витримати лише кілька хвилин (5). Чому?
2.      Проблемне запитання.
-  Чому лікарі радять вдихати повітря носом? Що відбувається з повітрям при його вдиханні ротом?
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
1.      Оголошення теми і мети уроку.
2.      Розповідь вчителя.
- дихання – сукупність процесів, що забезпечують надходження в організм кисню…
- зовнішнє та внутрішнє (в мітохондріях) дихання.
3.      Аналіз схем з допомогою вчителя.
с. 62 в л/з автора М.А.Вихренко, 2010 р.
      4. Робота з таблицями.
          Порівняйте дихальні системи різних хребетних тварин.
      5. Заповнення таблиці за допомогою вчителя.
     с. 35 (завдання 4) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р. (с. 57, 58. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.).
  6. Аналіз ілюстрацій.
   - мал. 88-91, с. 110-112. Підручник автора М.Н.Шабатура, 2004 р.
   - мал. 70-74, с. 86-88. Підручник автора С.В.Страшко, 2009 р.
ІVУзагальнення і систематизація знань учнів.
1. Самостійна робота в лабораторному зошиті.
    с. 35 (завдання 1, 2) в л/з автора Т.С.Котик,  2010 р.
2. Робота з додатковою літературою.
- с. 79. Поняття, терміни, таблиці, схеми. Біологія 6-11 класи, 2002 р.
- с. 116, 117. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2001 р.
- с. 98-100. Посібник для вчителя автора О.В.Талгіна, 2010 р.
- с. 111. Біологія в таблицях 6-9 класи автора Сало Т.О., 2006 р.
V  Підсумок уроку.
1.      Оцінювання учнів.
2.      Бесіда з учнями.
- Поясніть, чому великі організми не мають трахейної системи дихання? (Довжина трахеї у великих організмів повинна бути дуже великою. Але в цьому випадку неможливо забезпечити обмін використаного і свіжого повітря при диханні).
- Чому легені людини більш пристосовані до життя на суходолі, ніж легені амфібій і рептилій? (Легені людини мають більш складну будову і велику площу дихальної поверхні).
VІ  Домашнє завдання.
1.      Повторити с. 83 та параграф 30 підручника.

Тема 4. Кровообіг і лімфообіг. 
Органи кровообігу: серце і судини. Будова і функції серця.
П/р № 2. Вимірювання частоти серцевих скорочень і артеріального тиску.
Судинна система. П/р № 3. Реакція серцево-судинної системи на дозоване навантаження.
Рух крові по судинах. Велике і мале кола кровообігу. П/р № 4. Вивчення кровообігу. Зміни в тканинах при порушенні кровообігу.
Регуляція кровопостачання органів. Лімфообіг та його значення.
Контрольна робота по рівнях з тем «Кров і лімфа» та «Кровообіг і лімфообіг».
Прочитано 4426 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Корисні поради

iak-nuansi-pro Вже кілька років кожному автовласнику знайома абревіатура «ОСАГО». Як би не продовжували добре чи погано ставитися до цієї осцпв, але вона існує. Інша справа, що самі закони, що регулюють ОСАЦВ, знаходяться в стороні від автовласника. Саме цей пробіл я і хотів усунути в статті. ...
471

Освітні питання

Добавлено 14 травня 2021
Загрозливою є тенденція щодо зниження фізичної активності серед дітей і підлітків Школярі, які навчаються у 5–9 класах, проводять у сидячому положенні 10 годин на добу.Про це сказав заступник...
2
Добавлено 14 травня 2021
Допуск до пунктів проведення пробного оцінювання триватиме з 10:15 до 10:50 У суботу, 15 травня, у Києві та в Миколаївській області відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання.Процедура тестування...
1

Школа життя

Добавлено 26 березня 2015
energetichnii-vamprizm-iak-fltryvati- Дуже багато людей скаржаться на погане самопочуття, невдачі, на тягар у душі, головні болі і безліч інших недуг. Але мало хто замислюється, що виною цьому можуть стати оточуючі їх люди: друзі, родичі, колеги по роботі, просто знайомі, з якими часто спілкуються. Буває таке, що з приходом у...
9170

У світі цікавого

Добавлено 17 жовтня 2013
iak-vlashtovanii-kompaaposuter-pershii У минулій статті була розглянута загальна ідея обчислювального пристрою - об'єкта метафізичного світу. У цій ми розглянемо втілення комп'ютера у фізичному світі. 1-й рівень - фізичнийНа фізичному рівні комп'ютер працює як набір пристроїв: процесор і пам'ять - основний пристрій,...
10940