Освітні питання

Добавлено 18 січня 2021
Держава продовжує виконувати зобов’язання щодо утримання педперсоналу шкіл Держава продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання щодо утримання педагогічного персоналу закладів загальної середньої...
0
Добавлено 18 січня 2021
Станом на 18 січня для проходження пробного зовнішнього незалежного тестування подано 145 тисяч заявок Станом на 18 січня для проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання подано 145 тисяч...
0


Тема 4. Кровообіг і лімфообіг.

Понеділок, 23 вересня 2013 Автор 

Тема: Органи кровообігу: серце і судини. Будова і функції серця.
Мета: сформулювати поняття про кровообіг та його органи, вивчити особливості будови серця і його взаємозв’язок з виконуваними функціями, обговорити значення кровообігу в життєдіяльності організму людини; розвивати вміння логічно мислити і доводити свою точку зору; виховувати позитивне ставлення до здорового способу життя.
Обладнання:  таблиця «Будова серця», розбірна модель серця людини, підручник, лабораторний зошит.
Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку:

І Організаційний момент.

ІІ Актуалізація опорних знань.

  1. Бесіда з учнями.
-          Стародавні вчені вважали, що в організмі існує дві кровоносні системи, не поєднанні між собою. Як, на вашу думку, вони аргументували таку точку зору?

ІІІ Мотивація навчальної діяльності.

-  Серце – орган, який починає працювати першим ще в організмі зародка, а вмирає – останнім.

Давньогрецький мислитель Арістотель вивчав розвиток курячого зародка. В яйці, що лише одну добу пролежало під квочкою, він побачив пульсуючу точку. Учений не міг приховати свого хвилювання й вигукнув: «Живе в живому!» Він зрозумів, що це є зачаток пульсуючого серця. Набагато пізніше вчені встановили, що пульсуюча точка є скупченням клітин майбутнього серця.

- Середня вага серця – 200-300 г. За хвилину перекачує близько п'яти літрів крові (якщо перебуває у стані спокою). При інтенсивному фізичному навантаженні – близько 25 л. За життя людини скорочується у середньому три млрд. разів.

ІV Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми і мети уроку.
  2. Аналіз схем.

с. 108. Біологія в таблицях 6-9 класи автора Сало Т.О., 2006 р.

  1. Розповідь вчителя за допомогою таблиці.
  • - Кровообіг, гемодинаміка (рух крові в організмі).
  • - мал. 58, 60, с. 68, 71. Підручник автора С.В.Страшко, 2009 р.
  • - с. 108. Біологія в таблицях 6-9 класи автора Сало Т.О., 2006 р.
  • - ендокард, міокард, епікард, перикард.
  • - серце – порожнистий м’язовий орган, вага – 250-360 г.

4. Демонстрація муляжу серця людини.

5. Аналіз та заповнення схеми.

с. 43. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.

с. 100. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2001 р.

6. Аналіз ілюстрацій.

  • - мал. 71-76, с. 89-92. Підручник автора М.Н.Шабатура, 2004 р.

7. Робота з підручником.

с. 71. Підручник автора С.В.Страшко, 2009 р.

  • - Вказати основні властивості чи функції серця. (збудливість, провідність, скоротливість, автоматизм).
  • - Як серце постачається кров’ю? (Коронарні, або вінцеві артерії).

8. Розповідь вчителя.

  • - електрокардіограма.

V Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Робота в лабораторному зошиті.

с. 27, 28 (завдання 1-6) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р.

2. Бесіда з учнями за допомогою ілюстрацій.

с. 44. Посібник для вчителі автора К.М.Задорожний, 2010 р.

VІ  Підсумок уроку.

  1. Оцінювання учнів.
  2. Бесіда з учнями.

с. 101. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2001 р.

VІІ  Домашнє завдання.

  1. Повторити с. 67-69 та параграф 24 підручника.

Додаток:

  1. с. 64-74. Нетрадиційні уроки 7-12 класи, 2007 р.
Тема 4. Кровообіг і лімфообіг. 
Органи кровообігу: серце і судини. Будова і функції серця.
П/р № 2. Вимірювання частоти серцевих скорочень і артеріального тиску.
Судинна система. П/р № 3. Реакція серцево-судинної системи на дозоване навантаження.
Рух крові по судинах. Велике і мале кола кровообігу. П/р № 4. Вивчення кровообігу. Зміни в тканинах при порушенні кровообігу.
Регуляція кровопостачання органів. Лімфообіг та його значення.
Контрольна робота по рівнях з тем «Кров і лімфа» та «Кровообіг і лімфообіг».
Прочитано 5513 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Детальніше в цій категорії: « Тема 5. Дихання Тема 3. Кров і лімфа. »


Корисні поради

charvna-sila-medy-novinki-ekskluzivno Guerlain продовжує поповнювати новинками колекцію люксового косметичного догляду Abeille Royale, створеного на основі продуктів бджолиного виробництва. Honey Nectar Lotion – базовий продукт всієї лінійки. Активний лосьйон готує шкіру до нанесення кремів і сироваток, оптимізуючи їх ефективність. Легка текстура кошти вмить вбирається у верхній шар...
609

Освітні питання

Добавлено 18 січня 2021
Держава продовжує виконувати зобов’язання щодо утримання педперсоналу шкіл Держава продовжує виконувати взяті на себе зобов’язання щодо утримання педагогічного персоналу закладів загальної середньої...
0
Добавлено 18 січня 2021
Станом на 18 січня для проходження пробного зовнішнього незалежного тестування подано 145 тисяч заявок Станом на 18 січня для проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання подано 145 тисяч...
0

Школа життя

Добавлено 02 жовтня 2015
moje-vtamn-s-zamniti-fzichny-aktivn Зайва вага не тільки псує фігуру, але і має суттєвий шкідливий вплив на стан здоров'я, сприяючи розвитку безлічі захворювань. Щоб позбавитися від ненависних кілограмів, або хоча б зменшити негативні наслідки ситого життя, доводиться виснажувати тіло фізичними вправами. Проте чи так вже необхідно...
7790

У світі цікавого

Добавлено 28 січня 2014
iak-ochistiti-svou-dyshy-vd-obraz У кожного з нас є власні уявлення про бога, про віру і про душу. Хто її відчуває в собі і вірить, що вона є у кожної живої істоти, хтось взагалі заперечує наявність душі у людини, вважаючи, що це - лише абстрактне поняття, яке неможливо осягнути повною мірою. ...
9530