Освітні питання

Добавлено 21 вересня 2021
65 відсотків українських школярів надають перевагу традиційній формі навчання 65 відсотків українських школярів надають перевагу традиційній формі навчання.Про це йдеться в результатах соціологічного...
4
Добавлено 20 вересня 2021
Найближчим часом уся територія України перейде на жовтий рівень епідемічної небезпеки Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій найближчим часом розгляне питання...
3


Тема 2. Опора і рух.

Неділя, 22 вересня 2013 Автор 

Тема: Будова і функції опорно-рухової системи.

Мета: розглянути загальну будову та значення опорно-рухової системи у життєдіяльності людини, вивчити хімічну, мікроскопічну та анатомічну будову кісток, типи кісток, ознайомити учнів з гіподинамією; розвивати вміння порівнювати різні типи кісток за особливостями будови та формулювати значення фізичних вправ для організму людини; виховувати інтерес до предмету та прагнення до збереження здоров’я.

Обладнання: таблиця «Наслідки гіподинамії», схеми, підручник, лабораторний зошит.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку:

І Організаційний момент.

ІІ Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

  1. Бесіда з учнями.
  • -          Які типи м’язової тканини ви знаєте?
  • -          Які типи сполучної тканини ви знаєте?
  • -          Які з цих тканин виконують опорні функції, а які рухові? (Кісткова, хрящова; м’язова).
  1. Цікаво знати…
  • -          В тілі дитини є 300 кісток, в тілі дорослої людини їх 206. Це пов’язано з тим, що окремі кістки зростаються.
  • -          Кістяк дорослої людини важить близько 8 кг і складається з 206 кісток. Стегнова кістка у вертикальному положення витримує вагу у півтонни, велика гомілкова кістка – до 1,8 т, плечова – до 850 кг.

ІІІ Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми і мети уроку.

с. 21 в л/з автора М.А.Вихренко, 2010 р.

  1. Розповідь вчителя.
  • -          Опорно-рухова система складається з скелета і м’язів; її функції (схема в л/з на с. 32 автора М.А.Вихренко, 2002 р.).
  • -          Хімічна будова кістки: 50% води, 28% органічних і 22% неорганічних речовин. Міцні (бо мінеральні речовини), пружні та гнучкі (білки – осеїн).
  • -          Мікроскопічна будова кістки: клітини кістки (остеоцити) 1/3, міжклітинна речовина 2/3. Колові системи утворюють клітини, а в середині канал, де є судини.
  • -          Анатомічна будова кістки: трубчасті, губчасті, плоскі. Трубчаста (2 головки – губчаста речовина, тіло – щільна тканина, в середині порожнина – червоний…, жовтий кістковий мозок; головки вкриті хрящем (хондроцити), завдяки якому кістка росте в довжину. Плоска (лопатка, грудина), губчасті (зап’ясток, хребці). Зовні кістка вкрита окистям.
  1. Робота з ілюстраціями.

Рис.15, 16 на с. 28, 29. Підручник автора С.В.Страшко «Біологія людини 9 клас», 2009 р.

мал. 23 на с. 61. Підручник автора Н.М.Шабатура, 2002 р.

  1. Заповнення схем і таблиць за допомогою вчителя.

с. 12 (завдання 1, 2, 5) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р.

5. Розповідь вчителя.

  • - гіподинамія – обмеження рухової активності, спричинене (спосіб життя, професійна діяльність, постільний режим, невагомість).
  • - фізкультура і спорт, фізичні тренування.

ІV Узагальнення і систематизація знань учнів.

  1. Проблемне завдання.
  • -          Користуючись текстом параграфа 13 складіть «рекламу» і «антирекламу» гіподинамії.
  1. Заповнення лабораторного зошита.

с. 13 (завдання 6, 7, 8) в л/з автора Т.С.Котик, 2010 р.

  1. Аналіз схем, таблиць.

с. 98. Біологія в таблицях 6-9 класи автора Сало Т.О., 2006 р.

мал. 32 на с. 80. Підручник автора Н.М.Шабатура, 2002 р.

V Підсумок уроку.

  1. Оцінювання учнів.
  2. Бесіда з учнями.
  • -          У російській мові є такий вислів: «Я промерз до мезга костей». Про який мозок іде мова?

VІ Домашнє завдання.

  1. Повторити параграф 13 та с. 28, 29 підручника.
Тема 2. Опора і рух. 
Будова і функції опорно-рухової системи.
Кісткова та хрящова тканини. Л/р № 1. Мікроскопічна будова кісткової, хрящової та м’язової тканин.
Розвиток кісток. Сполучення кісток.
Будова скелета людини.
П/р № 1. Будова суглобів, допомога при ушкодженнях опорно-рухової системи.
Будова і функції скелетних м’язів. Види м’язів.
Механізм скорочення м’язів. Сила м’язів. Втома м’язів. Л/р № 2. Втома при статичному і динамічному навантаженні. Вплив ритму і навантаження на розвиток втоми.
Підсумковий урок по темах «Вступ», «Організм людини як біологічна система», «Опора і рух» (цифровий диктант).
Прочитано 3752 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Корисні поради

vchimosia-mtyvati-orgazm-vdavati-orga Вчимося імітувати оргазм.Вчимося імітувати оргазм.Якщо вірити відомому журналу Cosmopolitan, то 86 жінок з кожної сотні імітують оргазм, причому 79 вважають, що партнер нічого не помічає. Проблема очевидна. Але сьогодні ми не будемо її вирішувати. Завдання простіше: навчитися зображати задоволення від сексу там, де його...
948

Освітні питання

Добавлено 21 вересня 2021
65 відсотків українських школярів надають перевагу традиційній формі навчання 65 відсотків українських школярів надають перевагу традиційній формі навчання.Про це йдеться в результатах соціологічного...
4
Добавлено 20 вересня 2021
Найближчим часом уся територія України перейде на жовтий рівень епідемічної небезпеки Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій найближчим часом розгляне питання...
3

Школа життя

Добавлено 24 січня 2015
iak-spraviti-horoshe-pershe-vrajennia-o Ні для кого не секрет, що для успішного спілкування необхідно бути ввічливим, розділяти обопільне прагнення до розмови, знати звичаї і правила хорошого тону країни спілкування, а також вміти правильно вибрати тему для розмови. Навіть у світі дипломатії мають місце курйози. Одного разу...
10580

У світі цікавого

Добавлено 24 січня 2014
stina-pro-prirody-realnost У грудні 2010-го американські, а слідом за ними і світові ЗМІ, надрукували сенсаційне повідомлення: вірменин Ваагн Гурзадян і американець Роджер Пенроуз зробили вражаюче відкриття. Досліджуючи так зване реліктове випромінювання і мікрохвильовий фон, який досі залишився після Великого вибуху, зберігши...
9580