Освітні питання

Добавлено 22 жовтня 2021
Столичні школи припиняють відвідування здобувачів освіти з 23 жовтня до 8 листопада Столичні школи припиняють відвідування здобувачів освіти з 23 жовтня до 8 листопада.Про це повідомив очільник міста...
2
Добавлено 22 жовтня 2021
Створення освітніх стандартів професійної освіти базуватиметься на компетентнісному підході Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт професійної освіти.Рішення про це було прийнято під час...
3


Розділ 9. Людина. Тема 1. Організм людини як біологічна система

Неділя, 22 вересня 2013 Автор 

Тема: Поняття про біологічні системи. Особливості будови клітин.

Мета: охарактеризувати рівні організації організму людини, познайомити учнів з поняттям «біологічна система» та формою і функціями клітин, вивчити елементний склад клітин; розвивати вміння обговорювати роль органічних і неорганічних сполук в організмі людини, вміння пояснювати різницю між макро- і мікроелементами; виховувати інтерес до предмету.

Обладнання: таблиці «Будова рослинної і тваринної клітин», схеми, підручник, лабораторний зошит.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку:

І Організаційний момент.

ІІ Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

  1. Проблемне запитання.
  • -          Клітини багатоклітинного організму не можуть існувати поза цим організмом, вони гинуть. Як ви вважаєте, чому?
  1. Цікаво знати.
  • -          Молекула білка, що складається з 150-200 амінокислот, «будується» за 1-2 хвилини.

ІІІ Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми і мети уроку.

с. 9 в л/з автора М.А.Вихренко, 2010 р.

  1. Розповідь вчителя.
  • -          Система, природні і штучні системи.
  • -          Біологічна система – сукупність взаємодіючих гетерогенних елементів, які утворюють цілісний біологічний об’єкт.
  1. Робота в зошиті (запис).

с. 9, 10. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р. (властивості біологічних систем).

  1. Аналіз схеми.

с. 89. Біологія в таблицях 6-9 класи автора Сало Т.О., 2006 р.

5. Розповідь вчителя.

  • - Єдина схема будови клітини свідчить про єдність походження живих організмів і про однаковість всього органічного світу планети.
  • - Клітина – структурна і функціональна одиниця організму людини. 10 трильйонів.
  • - Форма і розміри (10-502 мкм) клітин. Нервові, м’язові, лейкоцити, еритроцити.
  • - Біохімія, цитохімія. 100→90. 16 обов’язкових. Гідроген, карбон, оксиген, нітроген.
  1. Робота з схемою.

Рис. 8 на с. 17. Підручник автора С.В.Страшко «Біологія людини 9 клас», 2009 р.

7. Розповідь вчителя та заповнення таблиці (с. 10 в л/з, автора М.А.Вихренко, 2009 р.).

  • - неорганічні речовини: вода (60-65 %, нестача, надлишок), макро- та мікроелементи, мінеральні речовини.

8. Робота з підручником.

Прочитавши с. 18, 19 підручника автора С.В.Страшко «Біологія людини 9 клас», 2009 р. поясніть біологічні функції органічних речовин.

(Білки: 7-8% від загальної маси клітини; 20 амінокислот; участь у побудові клітин; структурні, еластичні, скорочувальні білки, білки-ферменти, гормони, антитіла… Вуглеводи: 1-2% від загальної маси клітини; джерело енергії; моносахариди – глюкоза, дисахариди – лактоза, полісахариди – глікоген. Жири: нерозчинні; складаються з гліцерину, жирних кислот; 1-2% від загальної маси клітини. НК: гени, ДНК, РНК.

ІV Узагальнення і систематизація знань учнів.

  1. Робота з ілюстраціями.

Рис.7, 9 на с. 16, 18. Підручник автора С.В.Страшко «Біологія людини 9 клас», 2009 р.

Мал. 2 на с. 28. Підручник автора Н.М.Шабатура «Біологія людини 8 клас», 2004 р.

  1. Самостійна робота.

Виконати завдання 1-3 та 1 на с. 6, 7 в л/з, автора Т.С.Котик, 2010 р.

V Підсумок уроку.

  1. Оцінювання учнів.
  2. Бесіда з учнями.
  • -          Чому в організмі людини хімічні елементи містяться в інших співвідношеннях, ніж у неживій природі? (Хімічні властивості тільки деяких елементів здатні забезпечити функціонування біологічних систем).

VІ Домашнє завдання.

  1. Повторити параграф 5 підручника.
  2. Підготувати доповіді клітинна мембрана, цитоплазма, ядро, органели.
Розділ 9. Людина. Тема 1. Організм людини як біологічна система. 
Поняття про біологічні системи. Особливості будови клітин.
Особливості будови клітин (продовження).
Характеристика тканин.
Органи. Фізіологічні системи органів людини. Регуляторні системи організму людини.
Прочитано 4068 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Корисні поради

ckavii-sait-korisn-poradi Серед послуг, які надаються сучасними банківськими структурами, різні типи гарантій посідають окреме місце, і являють вони собою фінансове забезпечення клієнта, що допомагає йому у виконанні поставлених зобов'язань Серед послуг, які надаються сучасними банківськими структурами, різні типи гарантій посідають окреме місце, і являють...
1217

Освітні питання

Добавлено 22 жовтня 2021
Столичні школи припиняють відвідування здобувачів освіти з 23 жовтня до 8 листопада Столичні школи припиняють відвідування здобувачів освіти з 23 жовтня до 8 листопада.Про це повідомив очільник міста...
2
Добавлено 22 жовтня 2021
Створення освітніх стандартів професійної освіти базуватиметься на компетентнісному підході Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт професійної освіти.Рішення про це було прийнято під час...
3

Школа життя

Добавлено 06 листопада 2014
zvorotna-storona-sankci-abo-sho-dlia-r Настали непрості часи, і, напевно, немає сенсу розраховувати, що пройде пара-трійка місяців і все зміниться на краще. Швидше навпаки, головні труднощі попереду. І, надивившись новин, виспівувати «а нам все одно», демонстративно плюючи на ці санкції, нерозумно та небезпечно. Логічніше визнати склалася...
9380

У світі цікавого

Добавлено 05 листопада 2013
ekskyrs-po-zagadkovim--mstichnim-kyt Туристи люблять приїжджати в Москву не по одному разу. Як правило, в перший приїзд оглядають найвідоміші пам'ятки, а потім починають вибирати тематичні екскурсії, що дозволяють дізнатися столицю з різних сторін. Багатьох цікавлять таємничі і містичні куточки міста, тому туристичні фірми розробили...
10620