Реклама

Освітні питання

Добавлено 19 листопада 2018
v-ykran-ziavitsia77Міністерством освіти розроблені зміни до Положення про індивідуальну форму навчання Міністерством освіти і науки запропонований для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до...
6
Добавлено 19 листопада 2018
id-kartka-dlia-shkolДля реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто потурбуватись про оформлення ID-картки Міністерство освіти та Державна міграційна служба нагадують, що школярі, яким виповнилося 14 років, мають...
3



Тема 8. Індивідуальний розвиток організмів.

Неділя, 12 квітня 2015 Автор 
Тема:Запліднення.
 
Мета:узагальнити знання учнів про процес запліднення в рослин та тварин, навчити виділяти головні риси цих запліднень; розвивати вміння пояснювати значення процесу запліднення в органічному світі; виховувати інтерес до предмету та бажання його вивчати, любов до рослин та тварин.
 
Обладнання:таблиці «Подвійне запліднення у рослин», схеми, підручник, лабораторний зошит.
 
Тип уроку:засвоєння нових знань.
Хід уроку:
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності учнів.
    Бесіда з учнями.
-         Які переваги має статеве розмноження порівняно з нестатевим?
-         Які типи статевих клітин вам відомі?
-         Як відбувається процес сперматогенезу?
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
1.      Оголошення теми і мети уроку.
2.      Розповідь вчителя.
- Запліднення – процес злиття 2-ох статевих клітин, утворення зиготи. У процесі запліднення відбувається: активація яйця, об’єднання гаплоїдних наборів, визначення статі.
- Запліднення у нижчих рослин: копуляція у одноклітинних водоростей (мал. 6, с. 13. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.); у багатоклітинних водоростей – оогонії та антеридії (чоловічі статеві органи). Запліднення у воді.
- Запліднення у вищих рослин: мохоподібні (у воді сперматозоїди з антеридіїв до архегоніїв
                               → спорофіт); папоротеподібні (на гаметофіті у воді); насінні рослини → далі…
      3. Бесіда з учнями.
- Порівняйте перехресне запилення та самозапилення.
- Яке значення має процес запліднення? (відновлення хромосомного набору).
4.      Розповідь вчителя за допомогою таблиці.
-        С.Г.Навашин (1898 р.) подвійне запліднення
(мал. 84, с. 127. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.,
      мал. 15, с. 17. Підручник автора М.Є.Кучеренко, 2006 р.).
-  Запліднення у грибів: копуляція статевих клітин, злиття статевих органів і навіть міцелію
    (мал. 85, с. 128. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.).
5.      Аналіз ілюстрацій.
мал. 14, с. 16. Підручник автора М.Є.Кучеренко, 2006 р.
6.      Робота з підручником.
7.      Прочитавши с. 127, 128 підручника автора С.В.Межжерін, 2011 р. поясніть як відбувається процес запліднення у тварин. (зовнішнє – черви, молюски, раки … і внутрішнє), запліднення (потрапляє 2 і більше сперматозоїди; комахи, павуки, плазуни, птахи і т.д). Один сперматозоїд проникає, зливається не зразу).
ІVУзагальнення і систематизація знань учнів.
1.    Аналіз схем.
с. 26. Поняття, терміни, таблиці, схеми. Біологія 6-11 класи автора Н.І.Сухомлин, 2002 р. – запилення у рослин.
     2. Завдання для учнів.
          с. 18. «Поміркуйте???» Підручник автора М.Є.Кучеренко, 2006 р.
VПідсумок уроку.
1.      Оцінювання учнів.
2.      Бесіда з учнями.
             с. 93. Посібник для вчителя автора О.В.Талгіна, 2001 р.
VІ Домашнє завдання.
1.    Повторити  параграф 21 підручника.
 
Тема 8. Індивідуальний розвиток організмів. Запліднення.
Періоди онтогенезу в багатоклітинних організмів: ембріогенез і постембріональний розвиток. Лабораторна робота № 4. Ембріогенез хордових.
Вплив генотипу та факторів зовнішнього середовища на розвиток організму.
Діагностування вад розвитку людини та їх корекція.
Життєвий цикл у рослин і тварин.
Ембріотехнології. Клонування.
Powered by Web Agency
Прочитано 1491 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Медіа

Powered by Web Agency



Реклама

Освітні питання

Добавлено 19 листопада 2018
v-ykran-ziavitsia77Міністерством освіти розроблені зміни до Положення про індивідуальну форму навчання Міністерством освіти і науки запропонований для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до...
6
Добавлено 19 листопада 2018
id-kartka-dlia-shkolДля реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто потурбуватись про оформлення ID-картки Міністерство освіти та Державна міграційна служба нагадують, що школярі, яким виповнилося 14 років, мають...
3


Корисні поради

iaponsk-sol-dlia-vanni--skladov-star  Термальні джерела або «ОНСЕН-и» - неодмінний атрибут японської культури і японського стилю життя в цілому. В Японії кілька тисяч гарячих джерел, але особливо цінуються ті, що мають оптимальний температурний режим і багатий мінеральний склад в поєднанні з красивими краєвидами навколо  Термальні джерела або «ОНСЕН-и» -...
145

Школа життя

Добавлено 28 серпня 2016
navsho-potrbno-postino-vigadyvati-sob У людини є така дивна особливість — йому завжди потрібно до чогось прагнути. Життя поза прагнення хоча б до чого-небудь людина відчуває безглуздою. Власне кажучи, смисл — це і є ставлення того, що робить людина, до того, чого він хоче досягти. Отже, єдиний спосіб завжди відчувати сенс — це завжди...
2650

У світі цікавого

Добавлено 31 липня 2014
iak-zberegti-bl-rychki-na-gorod У садово-городній сезон мало хто з нас може дозволити собі бути білоручкою (так несхвально називають людину, що уникає важкої і брудної праці). А ось зберегти власні ручки білими, а ще бажано гладкими і м'якими, хочеться кожній дачниця. Хто винен?Потрібно...
3110