Освітні питання

Добавлено 04 грудня 2020
Профільний комітет розгляне рішення про можливе звільнення випускників від  ДПА у формі ЗНО  Зважаючи на епідемічну ситуацію, випускників, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої...
4
Добавлено 03 грудня 2020
Випускникам українських університетів пропонують стипендії для навчання в Коледжі Європи Випускників українських вишів, які мають дипломи з права, економіки, міжнародних відносин, політології чи інших...
5


Тема 4. Розмноження організмів.

Неділя, 12 квітня 2015 Автор 
Тема: Нестатеве розмноження організмів.

Мета:охарактеризувати розмноження як універсальну властивість живих організмів, узагальнити та розширити знання учнів про типи розмноження та дати розширену характеристику нестатевого розмноження та його форм;розвивати уміння на основі набутих знань з біології наводити приклади різних форм нестатевого розмноження та аналізувати їх;  виховувати відповідальне ставлення до живих організмівта до біології.                                                                                                                               
Обладнання:схеми, малюнки,лабораторний зошит, підручник.

Тип уроку:  засвоєння нових знань.
                                                                                ХІД УРОКУ
ІОрганізаційний момент.
ІІ Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.
     Бесіда з учнями.
        З’ясувати знання учнів про:
        - Які властивості живого ви знаєте?
        - У чому полягає біологічний сенс процесу розмноження?
        - З чим пов’язана різноманітність процесів розмноження ЖО?
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
      1. Оголошення теми і мети уроку.
      2. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
          - Що таке розмноження?
          * Сенс збільшення числа особин за чисельність батьків: смерть від хвороб, випадкові причини,
             стерильність особин, їжа для інших тварин. 1 дітородна жінка – 2,1 до 2,3 дитини.
          - Які ви знаєте форми розмноження?
          - Порівняйте статеве і нестатеве розмноження.
            Статеве                                                                                    Нестатеве
1.      Мейоз                                                                                 Мітоз
2.       Інформація не точна                                                        Інформація точна
3.       Дві особини                                                                      Одна особина (клітина)
4.       Утворюються різні особини                                            Утворюються однакові особини
            5.     Гамети                                                                               -
        3. Аналіз схеми.
            Статеве – Партеногенез – Нестатеве                                                 Вегетативне
                                                              ↓                                                                       ↓
            - поділ клітини на двоє (найпростіші).                       – фрагментація (водор., гриби, лишайн.).
            - брункування (дріжджі).                                             – коренев., бульби, цибулини, вусики…
            - множинний поділ (ядро маляр. плазмодію,             – невпоряд. поділ(губки,черви, кишков.).
              форамініфери, споровики).                                        – впоряд. поділ (медузи, зірки, поліпи).
            - спороутворення (гриби, водор., мохи, папор.).       - брунькування (поліпи).
                                                                                                    - поліембріонія (з 1 клітини декілька
                                                                                                           зародків – близняти, черви).
       4. Розповідь вчителя.
          - поділ клітини на двоє відбувається дуже швидко.
          - вегетативне розмноження використовується у рослинництві. Вегетативне розмноження у
            штучних умовах – це клонування.
         - при  нестатевому розмноженні особина розвивається з однієї клітини, недиференційованої в
             статевому відношенні, а при вегетативному розмноженні новій особині дають початок
             багатоклітинні зачатки різного походження.
        5. Робота з ілюстраціями.
           мал. 1-3, с. 7-9. Підручник автора С.В.Межжерін, 2011 р.
           мал. 1-7, с. 6-10. Підручник автора М.Є.Кучеренко, 2006 р.
ІVУзагальнення і систематизація знань.
    1. Бесіда з учнями (поміркуйте…).
            с. 41 в л/з автора А.С.Вихренко, 2003 р.
     2. Аналіз таблиці.
         с. 7, 8. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2011 р.
     3. Самостійна робота.
        с. 2, 3 (завдання 1-3) в л/з автора Т.С.Котик, 2011 р.
     4. Завдання для закріплення знань з допомогою вчителя.
        с. 3, 4 (завдання 4-7) в л/з автора Т.С.Котик, 2011 р.
     5. Робота з підручником.
        Прочитайте с. 10 підручника автора С.В.Межжерін, 2011 р. і дайте відповідь на запитання:
-         Які ж існують недоліки нестатевого розмноження? (Обмежена можливість пристосування виду до мінливих умов навколишнього середовища).      
VПідсумок уроку.
     1. Бесіда з учнями.
         с. 84. Посібник для вчителя автора О.В.Талгіна, 2001 р.
     2. Виставлення оцінок та їх аргументування.
VІ Домашнє завдання.
     Повторити параграф 1 підручника.
 
 
Загальні питання для першого уроку:
1.    Правила техніки безпеки на уроках біології та під час виконання л. та п. робіт.
2.    Кількість годин на тиждень.
3.    Дисципліна, відвідування.
4.    Тематичні (автоматично і не перездаються), на т/о перевірка зошитів і мінус 2 бали.
5.    Лабораторні зошити обов’язково.
6.    Контрольні роботи на листочках.
7.    Як працювати з підручником.

Тема 4. Розмноження організмів. Нестатеве розмноження організмів.
Статеве розмноження організмів.
Будова і утворення статевих клітин. Лабораторна робота № 1. Будова статевих клітин.
Екскурсія «Способи розмноження рослин (оранжерея, теплиця, ботанічний сад, дослідна станція тощо)».
Прочитано 2048 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Детальніше в цій категорії: Тема 5. Закономірності спадковості. »


Корисні поради

iak-zrobiti-portali-v-mainkrafte-msto В Майнкрафте існують різні портали, які ведуть у рай, пекло, місто, Місяць і т. д. Створити такі портали можна не тільки за допомогою стандартних ресурсів гри, але і завдяки модам.   Як зробити портал в космос в Minecraft?  Для цієї мети вам знадобиться залізо. Зверніть увагу, що створити портал не означа потрапити в...
2347

Освітні питання

Добавлено 04 грудня 2020
Профільний комітет розгляне рішення про можливе звільнення випускників від  ДПА у формі ЗНО  Зважаючи на епідемічну ситуацію, випускників, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої...
4
Добавлено 03 грудня 2020
Випускникам українських університетів пропонують стипендії для навчання в Коледжі Європи Випускників українських вишів, які мають дипломи з права, економіки, міжнародних відносин, політології чи інших...
5

Школа життя

Добавлено 18 січня 2015
navsho-potrbno-yiavy Людина так влаштована - він весь час хоче того, чого немає. І це нормально. Якщо хотіти те, що вже є, то сенс бажання зникає. І нічого ніколи не змінюється. І нічого ніколи не треба робити. Це нудно. Тому людині весь час потрібно те, чого немає. І саме для цього і потрібно уява - придумати те, чого...
7880

У світі цікавого

Добавлено 29 листопада 2013
moje-mzantrop-byti-avtorom-ditiacho-ka Важко знайти у світовій літературі твір, що випробувало настільки дивовижну трансформацію, як «Подорожі Гуллівера». Чи чувана річ, щоб гнівна жовчна сатира на рід людський перетворилася на розважальне дитяче чтиво? Але факт...
13340