Реклама

Освітні питання

Добавлено 02 серпня 2018
mon-zaproshy-vish-Для участі в конкурсі необхідно пройти безкоштовну реєстрацію на сайті «Innovation – 2018» Міністерство освіти і науки запрошує заклади вищої освіти та наукові установи долучитися до Innovation –...
238
Добавлено 02 серпня 2018
mon-plany-blsh-shiМіносвіти та Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» домовились про співпрацю Міністерство освіти і науки та Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» підписали меморандум, метою...
216



Вступ. Система біологічних наук. Зв’язок біологічних наук з іншими науками.

Середа, 16 жовтня 2013 Автор 
Тема:Вступ. Система біологічних наук. Зв’язок біологічних наук з іншими науками. Завдання сучасної біології. Методи біологічних досліджень.
 
Мета:дати загальне уявлення про історію розвитку біології, ознайомити з вченими-біологами України, узагальнити знання учнів про різноманітність біологічних наук та їх взаємозв’язок з іншими науками, вивчити методи біологічних досліджень;розвивати вміння узагальнювати значення біології в житті окремої людини й суспільства в цілому, вміння порівнювати рівні організації живої матерії;виховувати інтерес до біологічних наук.
 
Обладнання:портрети учених-біологів,схема «Система біологічних наук»,підручник.
 
Тип уроку:засвоєння нових знань.
 
Хід уроку:
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
1.      Бесіда з учнями.
-          Що вивчає біологія? («біос» - життя, «логос» - вчення).
-          Які розділи біології ви вивчали в молодших класах?
-          Яке значення для суспільства мають ці галузі біології?
-          Які види продукції, отриманої з допомогою біологічних об’єктів, ви використовуєте у своєму повсякденному житті?
ІІІ Вивчення нового матеріалу.
1.      Оголошення теми і мети уроку.
2.      Розповідь вчителя та заповнення таблиці в лабораторному зашиті (с. 2 (завдання 1) в л/з автора Т.С.Котик, 2011 р.).
-          1802 р. Жан-Батіст Ламарк і Готфрід Рейхольд Тревіранус – назва «біологія».
-          Історія біології  (с. 3, 4. Посібник для вчителя автора К.М.Задорожний, 2010 р.).
-          Загальна біологія – вивчає загальні закономірності притаманні всім живим організмам, досліджує біосферу на різних рівнях організації живої матерії.
-          М.І.Пирогов - започаткував використання анастезії при оперативних втручаннях; заклав основи топографічної анатомії людини.
-          М.Ф.Гамалій – працював в галузі бактеріології і створив перші бактеріологічні станції.
-          М.М.Амосов – основні роботи стосуються грудної хірургії, анастезіології та біокібернетики.
3.      Аналіз схем.
- с. 5. Підручник автора П.Г.Балан, 2010 р.
- с. 8. Посібник для вчителя автора О.Я.Галашин, 2010 р.
 4.  Бесіда з учнями.
- Проаналізуйте взаємозв’язок біології з іншими науками (вірусологія, медицина, палеонтологія, біохімія, біофізика, антропологія, біоніка, космічна біологія, радіобіологія, кріобіологія).
       5.  Робота в групах.
      Прочитайте с. 18-21.Підручник автора П.Г.Балан, 2010 р.
      І група – порівняльно-описовий  та експериментальний (польовий, лабораторний) методи.
      ІІ група – метод моніторингу і моделювання.
 6.  Розповідь вчителя.
          - математично-статистичного аналізу.
ІVУзагальнення і систематизація знань учнів.
1.      Робота з ілюстраціями.
-          мал. 1, 3 на с. 7-11, 19, 20.Підручник автора П.Г.Балан, 2010 р.
-           с. 11. Посібник для вчителя автора О.Я.Галашин, 2010 р.
2.      Самостійна робота.
с. 2, 3 (завдання 2-5) в л/з автора Т.С.Котик, 2011 р.
3.      Бесіда з учнями.
     - Яке значення має біологія в житті людини? (розшифрування генетичного коду; захворювання…)
           - Які завдання стоять перед біологією сьогодні? (створення штучних систем; вивчення функцій
              організму для подолання онко...; використання модифікованих організмів для білків…).
VПідсумок уроку.
1.      Оцінювання учнів.
2.      Заключне слово вчителя.
VІ Домашнє завдання.
1.      Повторити параграф 1, 3 підручника.
 
Загальні питання для першого уроку:
1.    Правила техніки безпеки на уроках біології та під час виконання л. та п. робіт.
2.    Кількість годин на тиждень.
3.    Дисципліна, відвідування.
4.    Тематичні (автоматично і не перездаються), на т/о перевірка зошитів і мінус 2 бали.
5.    Лабораторні зошити обов’язково.
6.    Контрольні роботи на листочках.
7.    Як працювати з підручником..

Вступ. Система біологічних наук. Зв’язок біологічних наук з іншими науками. Завдання сучасної біології. Методи біологічних досліджень.
Рівні організації життя. Значення досягнень біологічної науки в житті людини і суспільства.
Прочитано 7159 разів
Чемерис Т.П.

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Медіа



Реклама

Освітні питання

Добавлено 02 серпня 2018
mon-zaproshy-vish-Для участі в конкурсі необхідно пройти безкоштовну реєстрацію на сайті «Innovation – 2018» Міністерство освіти і науки запрошує заклади вищої освіти та наукові установи долучитися до Innovation –...
238
Добавлено 02 серпня 2018
mon-plany-blsh-shiМіносвіти та Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» домовились про співпрацю Міністерство освіти і науки та Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» підписали меморандум, метою...
216


Корисні поради

dti-oleni-malishevo-opis-menu-vde   Ведучу Першого каналу Олену Малишеву знають десятки мільйонів телеглядачів. Ролики з її участю у програмі «Жити здорово» блискавично розлітаються в Мережі і мають масу різних відгуків   Ведучу Першого каналу Олену Малишеву знають десятки мільйонів телеглядачів. Ролики з її участю у програмі «Жити...
278

Школа життя

Добавлено 20 лютого 2015
chyfa-gorshki-dlia-mishki-sho-mojna- Земляний мигдаль, чуфа - це рослина, напевно, було в раціоні харчування наших далеких предків. Широке промислове поширення отримав арахіс, належить до сімейства Бобових. Після цвітіння його квітконіс закопується в грунт, де і відбувається утворення плодів. А от менш відома чуфа, рослина родини...
4090

У світі цікавого

Добавлено 06 жовтня 2013
tekstopylia-iak-v-golomy-tekst-keryvat Що ви запропонуєте коханій людині скуштувати - ароматні рум'яні млинці або жорстку коржик? Подаруйте вишукане плаття або м'ятий ширвжиток, мовляв, і так схожий? А в якому вигляді ви з'явитеся на важливу ділову зустріч? Вид має значення? Уявіть тепер, як виглядаєте ви і ваші послання,...
6670

Реклама GOOGLE