Середня освіта

Заміну вчителя тривалістю до двох місяців оплачують погодинно, понад два місяці – за тарифікацією

Як проводиться оплата праці педагогічних працівників, які заміняють тимчасового відсутнього вчителя початкових класів та вчителя старших класів, який є класним керівником? Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки підготувала роз’яснення щодо порядку оплати такої заміни.

Відповідно до пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. №102, адміністрація закладу зобов'язана вжити заходів для заміни відсутнього працівника.

У спільному листі Міністерства освіти і науки від 28.11.2008 р. №1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.2008 р. №02-5/465 зазначено, що керівники закладів освіти, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці погодинно чи за тарифікацією залежно від термінів заміни.

При заміщенні тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше ніж два місяці, відповідно до пункту 73 Інструкції провадиться погодинна оплата праці.

Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Міністерство освіти і науки України в листі №1/10-3943 від 06 листопада 2020 року «Щодо заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти» вказало: якщо немає можливості замінити вчителя початкових класів учителем тієї ж спеціальності, можлива заміна іншим педагогічним працівником (асистентом учителя або вихователем групи подовженого дня).

У цьому випадку оплата педагогічному працівнику, який проводить заміну, здійснюється за погодинною ставкою вчителя залежно від кваліфікаційної категорії, яку має педагогічний працівник, або за тарифікацією, якщо заміна тривала понад два місяці.

Щодо заміни вчителя в старших класах, який є класним керівником, учителем тієї самої спеціальності, Міністерство освіти і науки України вказало: у разі покладання на вчителя, який здійснює заміну уроків, ще й обов'язків класного керівника в цьому класі, такому вчителю мають доплачувати за класне керівництво на період хвороби основного вчителя.

Усі умови оплати праці педагогічних працівників, у тому числі і встановлення доплат, при заміщенні тимчасово відсутніх вчителів у закладі визначаються в наказі керівника закладу про таку заміну.

За матеріалами Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

зарплати освітян фінансування освіти

Новіші інформаційні сюжети:

Школа життя

Добавлено 24 січня 2016
iak-zmcniti-vdnosini-z-blizkimi-ludmi Відносини з іншими людьми впливають на якість нашого життя, тому в цьому році ми бажаємо вам зміцнити зв'язки з друзями, родичами і просто знайомими. А як це зробити, знають психотерапевт Естер Перель і нейробіолог Емі Бенкс. Вправи з книги Емі Бенкс...
8580

У світі цікавого

Добавлено 03 вересня 2012
2012-09-07-13-54-21 Зазвичай принтери потрібні людям для того, щоб виводити на папір ту або іншу інформацію, будь то букви, цифри або ж ілюстрації. Найчастіше ці пристрої стоять в офісах, а також Зазвичай принтери потрібні людям для того, щоб виводити на папір ту або іншу інформацію, будь то букви, цифри або...
18170